utca_panorama.png
Óvodánk szeptemberben megkezdte 21. nevelési évét.
Horváth-Brém Marianna intézményvezető, Krum Csabáné (Andi néni), valamint Papp Zsófia óvónénik foglalkoznak az óvodába járó gyódi és keszüi kisgyermekekkel 3 éves koruktól az iskolába lépésig. A munkánkat Mészáros Gézáné (Erzsi néni – dajka), Novákné Kárpáti Adrienn segíti.
 
Az idei nevelési évünk első féléve is legalább olyan mozgalmas volt, mint az előzőek.
A gyermekek mindennapi felfedező, tevékenykedtető fejlesztésén kívül, melyet játékosan, a gyerekek életkori sajátosságainak megfelelően végzünk, fontosnak tartjuk a családokkal való szoros kapcsolat ápolását, a községben lakó emberek bevonását életünkbe.
 
Szeptemberben megrendeztük, most már hagyománnyá vált családi napunkat, melyen gyermekek és szülők együtt játékos, sportos vetélkedőkön vehettek részt. Volt légvár, bohóc bemutató, kvíz vetélkedő. Maradandó élményekkel gazdagodhattunk mindannyian.
Ugyancsak szeptemberben került megrendezésre az egész község felé nyitott programunk, a Szent Mihály napi máglyagyújtás, melyen a gyódi óvodások és iskolások közösen mutatták be táncos műsorukat a közönségnek. Vendégeinknek kedveskedtünk a szülők és gyermekek által hozott gyümölcsökkel, süteményekkel, zsíros kenyérrel. Házi bort kóstolhattak az oda látogató felnőttek. A faluházban bábszínházi előadás örvendeztette a gyerekeket, majd mindenki örömére közösen nézhettük a máglyaégetés menetét.
Októberben ugyancsak hagyományosan megtartottuk az Állatok Világnapját. Ezen a napon élő állatok költöznek be egy napra az óvodai csoportszobába és az óvoda udvarára. Idén is rengeteg állat töltötte velünk ezt a napot.
Teljessé téve projektünket, ellátogattunk az idén újra nyitott, csodálatosan szép Pécsi Állatkertbe.
Az idősek világnapja alkalmából felköszöntöttük a falu néhány szép korú lakosát, akik nagy-nagy örömmel vették az óvodások ajándékát.
Rengeteget kirándultunk a természetben, a nagycsoportosokkal biciklitúrán vettünk részt.
A nagycsoportosokkal megcsodáltuk az iskolások október 23-i műsorát, mely nagyon tetszett mindannyiunknak.
Novemberben meghívtuk a szülőket az óvodába, kedveskedtünk nekik egy kis Márton-napi mulatsággal. Volt ott minden, mi szem-szájnak ingere. Ettünk, ittunk, mulatoztunk. A gyermekek mesedramatizálással, versekkel, dalokkal kápráztatták el szüleiket, nagyszüleiket.
Decemberben, Advent heteiben Karácsony ünnepére készültünk, már december elején elkezdtük a ráhangolódást. 
6-án ellátogatott hozzánk a Mikulás – aki idén is egy dédipapa volt – minden kisgyermek külön-külön kapott ajándékcsomagot.
Az év utolsó nevelési napján rengeteg karácsonyi ajándék várja a gyódi óvoda gyermekeit.
  Az évet a hagyományos Karácsonyi Műsor zárja, melyet a faluházban tartunk közösen az iskolásokkal. Színvonalas, meghitt műsorukkal mind az iskolások, mind az óvodások reméljük idén is örömkönnyeket csalhatunk a nézők szemébe. 
 
Ígérhetem, hogy a nevelési év második fele is bővelkedni fog történésekben. Igyekszünk a gyermekek mindennapjait csodássá varázsolni úgy, hogy közben észre sem veszik, mennyi mindent tanulnak, mi-mindennel gyarapszik tudásuk, milyen mértékben nyílik ki a világ előttük, mert GYÓDI ÓVODÁSNAK LENNI JÓ!
Decemberben, Advent heteiben Karácsony ünnepére készültünk, már december elején elkezdtük a ráhangolódást. 
6-án ellátogatott hozzánk a Mikulás – aki idén is egy dédipapa volt – minden kisgyermek külön-külön kapott ajándékcsomagot.
Az év utolsó nevelési napján rengeteg karácsonyi ajándék várja a gyódi óvoda gyermekeit.
 

Családkönyv

Könyvbemutató június 2-án

Az adó 1%-a

A személyi jövedelemadó 1%-áról való rendelkezéskor kérjük, hogy gondoljanak községünk fejlesztésére és a helyi sportélet támogatására.

Az 1 % átutalásához az adószámokat az alábbiakban ismertetjük:
Gyódért Alapítvány:  18303425-1-02
Mecsekvölgye Sportkör:  19031707-1-02

A tavalyi évben az adókból befolyt összeget a falu játszótereinek folyamatos újítására, állagmegóvásra fordítottuk.

Eseménynaptár 2016/17 II.fé.

MÁRCIUS
15. szerda     Munkaszüneti nap 
16. csüt.        Szülői fórum a tanítónénikkel
21. kedd        Nyílt nap 
22. szerda     Nyílt nap 
 
ÁPRILIS
12. szerda    Tavaszi szünet előtti utolsó óvodai nap
13. – 18.       Tavaszi szünet – ügyeleti ellátás
19. szerda    Tavaszi szünet utáni első óvodai nap
25. kedd       Bűvész a csoportban
27.-28.          Óvodai beíratás
3.- 4. hét       Kirándulás tervezése a pogányi Zsályaliget élményparkba
 
MÁJUS
01. hétfő        Munkaszüneti nap
12. péntek     Anyák napi ünnepély (17 óra, csoportszoba)
12. péntek     Bóbita bábszínház
 
JÚNIUS
01. csütörtök   Kirándulás (közös az iskolásokkal) Kaposvár – Katica tanya
02. péntek       Nevelés nélküli munkanap 
03. szombat    Juniális
15. csütörtök   Ballagás, évzáró 
 
Nyári nyitva tartás: Augusztus hónapban az óvoda zárva tart.

Névsor 2016/17